Home Forums Inne Literatura Sekretne życie drzew

Tagged: 

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piękny Ogród
  Keymaster
  Post count: 1
  #1282 |

  Sekretne życie drzew – Peter Wohlleben

  To książka, o której wiele osób, nawet nie zainteresowanych na co dzień tematyką drzew, uważa za fascynującą. To czarująca opowieść leśnika z Niemiec, który w niezwykle interesujący sposób przekazuje swoją wiedzę o  otaczających go życiu drzew.
  Co myślicie o tej publikacji? Jeżeli czytaliście, koniecznie opowiedzcie nam o swoich wrażeniach!

  Oficjalny opis:

  W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

  Opinie:

  Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne. – Sally McGrane, „New York Times”

  Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem. – Adam Wajrak

  Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce. – Maja Popielarska

   

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.