We wrześniu 2010 roku firma Piękny Ogród brała udział w oficjalnym otwarciu Parku Kultury i Wypoczynku „Mazowsze” w Pruszkowie, który to został w ostatnim czasie poddany gruntownemu remontowi oraz rewitalizacji.

Teren Parku Mazowsze był od XIX wieku użytkowany jako wyrobisko gliny, z której znajdująca się w pobliżu cegielnia produkowała cegły. Obszar dzisiejszego parku zakupiło miasto Pruszków z przeznaczeniem na tereny rekreacyjne, projekt planowanego parku kultury opracował architekt Władysław Niemirski. Do pomysłu powrócono parę lat temu, a prace podzielone zostały na kilka etapów. Park został odnowiony ze środków unijnych. Na wystawę z okazji oficjalnego otwarcia zaproszono m.in. firmę Piękny Ogród.

 

Dobre zmiany

W skład wprowadzonych w Parku zmian wchodzi m.in. piękny, drewniany pomost i wymienione chodniki, ustawiono także nowe latarnie, nadające klimatu wieczornym spacerom wokół stawów. Na terenie Parku powstały także obiekty sportowe i rekreacyjne, takie jak: siłownia plenerowa, mały park linowy, plac zabaw dla dzieci, pole biwakowe i parking. Dwa okazałe zbiorniki wodne połączono kanałem, a nad stawami zbudowano nabrzeże.

 

Dla amatorów wędkowania

Poza funkcją rekreacyjną Park Kultury i Wypoczynku ,,Mazowsze” jest również łowiskiem dzierżawionym przez Polski Związek Wędkarski (PZW). Każdej jesieni w ramach zarybiania zbiornika, do stawów wpuszczane są karasie, karpie i liny, a wiosną – szczupaki.