Ogród w Kaniach

Jest to nasz prywatny ogród przydomowy. Od strony przodu budynku i garażu jest obsadzony krzewami i rabatami. Drzewo przed gankiem oraz część dachu obrasta piękny, szybko rosnący bluszcz. W tej części ogrodu zamontowaliśmy również trawnik. Przy boku budynku, od wejścia, poprowadzona została kamienna ścieżka, która ciągnie się przez schodki z podkładów kolejowych na drugi, bardziej prywatny poziom ogrodu – taras z oczkiem wodnym. Wokół oczka znajduje się skalniak oraz mniejsze obsadzenia, kamienie wzdłuż wody pięknie otoczył bluszcz, a do samego zbiornika ze skalniaka prowadzi kaskada. Do wody wpuszczone zostały czerwone karasie. Sam taras ma nietypowy kształt – został dopasowany odpowiednio do otaczającej go zabudowy i jest na tyle duży, by bez problemu można było rozłożyć na nim leżaki, stół ogrodowy, grilla itp.

Taras z desek Bangkirai

Bangkirai to twarde i wytrzymałe drewno egzotyczne, które bardzo dobrze sprawdza się w architekturze ogrodowej. Taras z tego drewna jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie warunków atmosferycznych oraz grzybów. Bangkirai nie wymaga dodatkowej konserwacji, jednak dobrze jest poddawać deski olejowaniu, gdyż pomaga to zapobiec naturalnemu procesowi patynowania powierzchni drewna, a co za tym idzie – zmianie jego koloru.

Oczko wodne z kaskadą

Na terenie ogrodu wybudowaliśmy oczko wodne z podstawą z betonu, wykończone kamiennym obramowaniem z półką (płycizną) na rośliny wodne. Oczko ma w najgłębszym punkcie 1,5 metra głębokości, dzięki czemu mogą w nim przez większość roku żyć ozdobne karasie. Ze skalniaka obok poprowadzona została do zbiornika kaskada wodna, a całość została otoczona tarasem ciętym pod indywidualny kształt i wymiar.

Ścieżki i murki z kamienia

Zarówno ścieżki biegnące wokół ogrodu jak i murek oddzielający jego poziomy zostały wykonane z  piaskowca. Do ogrodu dobraliśmy kamienie w neutralnym kolorze, tak by nazbyt nie wyróżniały się wśród zieleni i tworzyły z otoczeniem harmonijną całość – w wypadku ścieżek spełniając jednocześnie swoją rolę wytrzymałej, twardej i wygodnej do chodzenia powierzchni.